החזרי מס לחיילות וחיילים משוחררים

מערכת ידידותי חדישה www.cashu.co.il מאפשרת להגיש און-ליין בקשות ישירות לקבלת החזרי מס

ישוב מזכה

עדן עברה להתגורר עם בעלה וילדיה במושבה כנרת בשנת 2019. מושבה זו נוסדה בשנת 1908 והגידולים החקלאיים דוגמת מנגו, הדרים, התמרים המשובחים ועצי הזית הם חלק בלתי נפרד מהנוף המדהים הנשקף מכל פינה במושבה. מה שנסתר מעיני הבאים היא הטבת המס של ישוב מזכה. להטבת מס זו זכאים תושבים ישובים שהוגדרו "ישוב מזכה" והמושבה כנרת נמנית על רשימה זו. תושביו של כל ישוב הכלול ברשימה מקבל הטבת מס כלשהי. כך למשל, תושבי כנרת זכאים לזיכוי ממס בשיעור 12% עד תקרת הכנסה של 191,400 ₪.

תושב אמרנו? רגע, הגדרת 'תושב' לעניין ההנחות ממס מתייחסות ליחיד שמרכז חייו באותו ישוב וההטבה על הכנסה מיגיעה אישית, היינו מעבודה או מעסק. חברה בע"מ לא זכאית להטבת מס זו וגם מי שבתעודת הזהות רשומה כתובת של ישוב מזכה אך הוא לא מתגורר באותו ישוב דרך קבע לא יהיה זכאי להטבת המס.

הכנסתה השנתית של עדן, שכירה המתגוררת במושבה כנרת ועובדת בטבריה הינה כ-270,000 ₪ ולכן היא זכאית להנחת מס הכנסה בסך של עד 22,968 ₪ בשנה.

עדן לא ידעה על זכאותה זו עד שפנתה לבדיקת החזר מס לשנים 2019 ו-2020 וקיבלה החזר של עשרות אלפי שקלים לאחר שביצעה את החזר המס באמצעות מערכת Cashu הידידותית באתר Cashu.co.il.

הכלל הוא שעל מנת לזכות בהטבת המס כל השנה, יש להתגורר בישוב המזכה במשך 12 חודשים רצופים. בשנה הראשונה לתושבות יינתן הזיכוי באופן יחסי למשך התושבות. נדגים זאת בצורה פשוטה: מי שהפך לתושב המושבה כנרת ב-1 בפברואר 2020 יהיה זכאי להטבת מס רק אם השלים 12 חודשים מלאים עד 31 בינואר 2021. בשנת 2020 יהיה זכאי להטבה של 11/12 חודשים. שכיר יקבל את ההטבה עם הצגת אישור תושבות שניתן לקבל ממזכירות הישוב.

מי שחדל להיות תושב בישוב מזכה ולאחר שהיה תושב ישוב מזכה במשך 12 חודשים רצופים לפחות, יהיה זכאי בשנת עזיבת הישוב המזכה לזיכוי יחסי במס על פי תקופת התושבות ביישוב.

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

טפסים קשורים

טלפונים חשובים

משרדי מועדפת פתוחים:

בימים א' עד ה'

בין השעות 09:00 - 17:00

מספר טלפון: 072-2222-590

צרו איתנו קשר. שלחו הודעת

מומלץ להירשם באתר מועדפת  www.muadefet.co.il/lp

עוד מאמרים בנושא

שכר מינימום - עדכון

החל מיום 01.04.2024 שכר המינימום הוא 5,880.02 ₪ לחודש למשרה מלאה ו-32.30 ₪ לשעה

עבודה מועדפת - לא שכר מינימום

מי אמר מועדפת ולא בשכר מינימום?

חייל משוחרר משלם מס הכנסה

האם חייל משוחרר פטור ממס הכנסה בשנתיים הראשונות לשחרורו? זוהי הדעה הרווחת בקרב חיילים משוחררים...זהו שלא!!

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

*אין צורך להשאיר פרטים לגבי עוד עבודות, אפשר לשאול עליהן בשיחה.