כתיבת קורות חיים - כי אין שני לרושם ראשוני!

רוצים/ות את כרטיס הביקור הטוב ביותר בעולם העבודה?

עבודה לחיילים משוחררים - קורות חיים

קורות החיים הינם כרטיס הביקור שלכם/ן כשאתם/ן מחפשים/ות עבודה. קורות חיים כתובים היטב, ישיגו לכם/ן ראיון עבודה ואף יגדילו את הסיכויים שלכם/ן בקבלת העבודה עצמה. תפקיד קורות החיים הוא, בראש ובראשונה, להרשים את המעסיקים. אם אתם/ן לא יודעים/ות איך לכתוב קורות חיים, תרגישו בנוח, זו לא משימה פשוטה כלל. במיוחד אם אתם/ן חיילים/ות משוחררים/ות, ונתקלים/ות בפעם הראשונה בהגשת קורות חיים.

על כל משרה שמעסיק מפרסם, הוא מקבל כמאה קורות חיים שונים, וכמובן שהוא לא יישב ויקרא את כולם. לכן, אתם/ן צריכים/ות לדאוג לכך שקורות החיים שלכם/ן יהיו ברורים, ללא שגיאות כתיב, יקלעו לאופי המשרה ויתמצתו את כל הדברים החשובים שבכם/ן לעמוד אחד. מומלץ לערוך מספר גרסאות של קורות חיים עד לליטוש מושלם, שיבליט את קורות החיים שלכם/ן מעל לכולם.

מומלץ מאד לשמור את הקובץ בפורמט DOC ולא DOCX או PDF, כדי להבטיח שהמעסיק יוכל לפתוח הקובץ מכל מחשב (רוב הסיכויים שאם הוא לא יצליח לפתוח את הקובץ בפעם הראשונה, הוא יוותר..).

להלן מספר נקודות אשר יסייעו לכם/ן בכתיבת קורות חיים:

1.פרטים אישיים - הקפידו על כתיבת שם פרטי, שם משפחה, מספר טלפון נייד, שנת לידה, ועיר מגורים. פרטים אלו קריטיים למעביד. הרבה פעמים אנו נתקלים בקורות חיים מאד מרשימים, אשר לא מופיע בהם מספר הטלפון של המועמד/ת, ולפיכך אין לנו איך לחזור אליו על מנת לקבוע ראיון. כמו כן, עיר מגורים קריטית מאד לרלוונטיות שלך לעבודה הספציפית-לכן אין להחסיר פרטים אלו מקורות החיים.

2.השכלה - לא כל השכלה רלוונטית לתפקיד שאתם/ן רוצים/ות. במידה ולא, הצניעו זאת בקורות החיים ותדגישו את הדברים היותר רלוונטים. זיכרו, גם אם נראה לכם/ן שלוקחים את הטובים ביותר, זה לא תמיד נכון. יש מושג אצל מעסיקים הנקרא over qualified , ולפיו לא משתלם ולא כדאי להעסיק מישהו שידרוש משכורת יותר גבוהה מאשר מישהו בלי תואר, או שיכול בכל רגע לעזוב את העבודה בשביל משהו טוב ומתאים יותר לכישוריו.

במידה וההשכלה שלכם/ן רלוונטית למקצוע (כדוגמת רו"ח, עו"ד וכד'), רישמו זאת תחת הכותרת "השכלה" ורשמו את ההשכלה הרלוונטית במקום הבולט ביותר. לדוגמא-אם אתם רוצים למצוא עבודה במשאבי אנוש, יותר חשוב להדגיש את התואר במדעי ההתנהגות, מאשר את התעודה כקונדיטור, גם אם היא נעשתה אחרי התואר.

3.עבודה וניסיון מקצועי - רצוי לסדר את המקצועות בהם עסקתם/ן בסדר כרונולוגי יורד. העבודה האחרונה שלך היא הרלוונטית ביותר, מכיוון שאם לא עסקתם/ן כמה שנים במקצוע מסוים, אתם/ן עלולים/ות להימצא לא רלוונטים/ות לתפקיד. במידה ובכל זאת אין זה משנה לפני כמה זמן עבדתם/ן במקצוע, הדגישו את התפקיד הרלוונטי בתחילה. לא בטוח שיש לפרט את כל מה שעשיתם לפני (אם אתם/ן לא רוצים בלאגן בסדר הכרונולוגי).

4.שליחויות והתנדבויות (אופציונאלי) - יש להוסיף במידה וזה יכול להיות רלוונטי או להעיד על אופי ואישיות. כמו כן, במידה וקורות חייכם/ן דלים, לא יזיק להוסיף את הסעיף הנ"ל.

5.שירות צבאי או שירות לאומי - במידה ואתם/ן חיילים/ות משוחררים/ות טריים/ות, ומחפשים/ות עבודה מועדפת, זהו הסעיף הראשון אשר אמור להופיע אחרי הפרטים האישיים. במידה ולא, הוסיפו זאת לאחר סעיף ההשכלה והנסיון המקצועי. מאד חשוב להוסיף את סעיף השירות הצבאי או הלאומי, כיוון שהוא חשוב למעסיקים רבים.

6.שליטה במחשבים (אופציונאלי לבד או כחלק מ"שונות") - במידה ואין אתם/ן מתכוונים/ות לעבוד בעבודת שטח או עבודת כפיים, חשוב מאד להוסיף כישורי מחשב. מעסיק יכול להילחץ אם אין לכם/ן כישורי מחשב בסיסיים. ולא, זה לא ברור מאליו שיש לכם/ן. תכתבו.

7.שפות - בהרבה מקומות, אנגלית ברמה גבוהה הינה חלק מתנאי המשרה. כמו כן, יש משרות הדורשות שפות זרות. חשוב להדגיש את השפות שאתם/ן דוברים/ות, ולדייק ברמה שבה אתם/ן שולטים/ות בה-כולל דיבור, כתיבה וקריאה.

8.שפת אם: במידה ובאמת גדלתם/ן עם השפה.

רמת שפת אם: אם אתם/ן דוברים/ות את השפה חלק, ישר והפוך.

רמה גבוהה: רמת דיבור שוטפת, וקריאה וכתיבה חלקה.

רמה טובה: זו רמה שבה אפשר יותר לוותר לכם/ן, אתם/ן יכולים לדבר, להבין ולכתוב, אך לא ברמה מדויקת.

רמה בסיסית: אומרת למעסיק לא לבנות על השפה הנוספת שלכם/ן, אבל אם יהיו מקרים שבהם תצטרכו להבין מושגים בסיסיים -אתם/ן תצטרכו להפגין שליטה.

במידה והרמה שלכם/ן מתחת לזאת, אל תציינו בקורות חיים את השפה. כמו כן, אפשר ורצוי להפריד בין דיבור, כתיבה וקריאה. מן הסתם אתם/ן שולטים/ות בצורה שונה בנבכי השפה.

9.ממליצים - בתחתית העמוד ניתן לציין "המלצות יינתנו עפ"י דרישה" - במידה ויש לכם/ן מעסיקים קודמים שהיו מרוצים מהעבודה שלכם/ן, כדאי לבקש מהם המלצות ובמידה ויידרש, תוכלו להציג את ההמלצות ולשפר את סיכוייכם/ן להתקבל לעבודה

10.שונות - זה המקום להוסיף מידע נוסף, כגון כישורים מיוחדים, נכונות להתחייבות, עדות אופי וכד'.

טיפ

אל תפריזו במלל - לאף אחד אין באמת סבלנות לשבת לקרוא את כל היכולות שנדרש מכם/ן להפגין כשהייתם/ן מלצרים/ות לפני הצבא. אל תמעיטו במלל - נסו לדייק כמה שאפשר בטיב העבודה ובתפקיד שבצעתם/ן.אם אתם/ן לא בעלי נסיון של שנים, קורות החיים לא אמורים לזלוג מעבר לעמוד אחד.

טיפ

אל תכתבו את קורות החיים בצורת מכתב או סיפור. זו לא פינת ביטוי, אילו קורות חיים תמציתיים. אם אתם/ן רוצים/ות להפריז במלל או לבטא יצירותיות, אתם/ן מוזמנים/ות לשלוח ביוגרפיה אישית להוצאה לאור הקרובה לביתכם/ן.

טיפ

תשתמשו בפונט קריא, כגון "אריאל" או "דיוויד" בגודל 12-14, עם מרווח סביר בין משפט למשפט.

טיפ

הפרידו את התחומים - "נסיון תעסוקתי", "לימודים", בצורה יפה ומסודרת, עם כותרות מודגשות.

טיפ

הגדילו למעלה את שמכם/ן והבליטו אותו - שישאר חקוק למעסיק בזכרון.

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

טפסים קשורים

טלפונים חשובים

לא נוספו טלפונים חשובים למאמר זה.

עוד מאמרים בנושא

7 נקודות שכדאי לזכור בכתיבת קורות חיים

קורות חיים לדוגמא

בגלל שאנחנו רוצים בהצלחתכם הכנו לך דוגמא לקורות חיים שתוכלו להשתמש בהם (:

מכתבי המלצה לחיילים משוחררים

מדוע חשוב שיהיו לכם מכתבי המלצה? כל הפרטים בכתבה המלאה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

*אין צורך להשאיר פרטים לגבי עוד עבודות, אפשר לשאול עליהן בשיחה.