הפרטים חשובים על עבודה מועדפת

אילו עבודות מזכות במענק מועדפת? מהו גובה המענק? מה הם התנאים לזכאות? כל הפרטים כאן!

 

עבודות המוכרות לקבלת המענק:

עבודה מועדפת בתחנות דלק

כל העבודות הבלתי מקצועיות בתחום תחנת דלק מזכות במענק עבודה מועדפת (עבודה נדרשת) לדוגמא: שטיפת מכוניות (במתקנים הממוקמים בתוך תחנות הדלק והשייכים לתחנות הדלק) , תיקון פנצ'קרים (תקרים), סיכאים, מוכרים בחנויות הנוחות ונהגי מכליות דלק כולם יוכרו למענק עבודה מועדפת. עבודות פקידותיות כגון מזכירות/ אדמיניסטרציה/ מכירות לא יוכרו למענק' עבודה מועדפת.עבודה מועדפת באתרי בנייה

באתרי בנייה מגוון עבודות. החל מעוזר מודד הממפה את השטח וקובע את מיקום המבינה ועד למשרות בגמר (פיניש) לפני מסירת הדירה ללקוח. כל העבודות באתרי בנייה מזכות במענק עבודה מועדפת (עבודה נדרשת) , כמובן, כמו בתחנות דלק למעט עבודות פקידותיות, שאינם מזכות במענק עבודה מועדפת. לדוגמא: עבודות במקצועות הבנייה באתר בנייה, גינון, חיבור בניינים חדשים לתשתיות, רשתות התקשורת והחשמל, עבודות עפר, סלילה וצביעת כבישים, הצבת עמודי תאורה, עבודות מדידה, בקרת איכות מטעם מכון התקנים, פוליש והדברה, שיפוץ בתים קיימים (כל עבודה הקשורה לשינוי במבנה המקורי).עבודה מועדפת בבתי מלון

כמו במקרים הקודמים יש לשים לב כי עבודות פקידותיות אינן מזכות במענק עבודה מועדפת. קרי: משרות בתחום הנהלת השחבונות, פקידי קבלה, עבודה במחלקת המכירות והשיווק לא יוכרו למענק עבודה מועדפת. יתר העבודות הבלתי מקצועיות כגון: מלצרות, (בכל מחלקות המלון  לרבות מסעדות ולובי)  חדרנות במחלשקת משק בית, טבחות (רק טבחים בלתי מקצועיים ולא מחזיקים בתעודות מקצוע) , שטיפת כלים (במלון התפקיד נקרא סטוארד) , עבודת ניקיון, צוותי בידור, בל בוי, קונסיירג', עובדי בריכה, מאבטחים (קציני ביטחון). לפני שאתם מתחילים יש לוודא מול מחלקת משאבי אנוש כי המשרה אליו אתם מיועדיםעבודה מועדפת באתרי גידולים חקלאיים:

כל העבודות הבלתי מקוציות באתרי ( יש לתת תשומת לב מיוחד ל "ב" קרי עבודות שאינן באתרים פיזית לא יוכרו. לדוגמא: עבודה במטוסי ריסוס לשטחים חלקאיים לא יוכרו מכיוון שאינם באתרי פיזית) גידול חקלאיים ובתי אריזה מזכה במענק, לרבות עבודות ניקיון וכמובן שוב למעט עבודות פקידותיות. כל למשל: עבודה במשתלות העוסקות בגידול צמחים (במיוחד עצי פרי או הדר) ולא במכירה בלבד, ביערות קרן קיימת לישראל, חממות, בתי אריזה, חווה לגידול בעלי חיים, עבודת הדברה, אבטחה ושמירה.
בתחום זה. , ניתן לקבל מענק חלקי בגובה 66% מגובה המענק המעודכן על 4 חודשי עבודה מלאים (100 ימי עבודה לפחות).
עבודה של 6 חודשים מלאים בתחום זה (150 ימי עבודה) תזכה כמובן ב: 100% מגובה המענק המלא.עבודה מועדפת בסיעוד ועזרה למוגבלים:

יוכרו למענק עבודה מועדפת (עבודה נדרשת) עבודות במתן טיפול וסיוע אישי לאנשים עם מוגבלויות, קרי: סיוע בביצוע פעולות היום-יום לדוגמא: להתלבש, לאכול, שליטה בהפרשות, רחצה, ניידות עצמית בבית; או השגחה ופיקוח על המטופל למניעת נזק או סכנה לעצמו או לאחרים. עבודות במשק הבית של אדם עם מוגבלויות אינן נחשבות כעבודה המוכרת למענק עבודה מועדפת.

  • זכאים לגמלת שירותים מיוחדים מהביטוח הלאומי.
  • ילדים נכים שזכאים לגמלה מהביטוח הלאומי. 
  • זכאים לגמלת סיעוד מהביטוח הלאומי.
  • נכים הזכאים לתגמול לפי חוק הנכים של משרד הביטחון.
  • בית חולים המיועד לאשפוז חולים סיעודיים, סיעודיים מורכבים, תשושי נפש או שיקומיים בלבד. 
  • מעון או חלק ממעון המיועד לאנשים עם מוגבלות פיזית או שכלית. 
  • מעון יום שיקומי. 
  • מוסד לטיפול סוציאלי, מוסד לטיפול רפואי או מוסד לטיפול משולב, מוסד לטיפול במשתמשים בסמים. 
  • מעון המופעל על ידי משרד הביטחון, המיועד לאנשים עם מוגבלות נפשית. 

עבודה מועדפת בבתי מלאכה ומפעלי תעשייה

ראשית לפני שמתחילים לעבוד יש לזכור לשאול ולקבל אישור על כך שהעבודה מועכרת למענק עבודה מועדפת. זכרו שעבודות פקידותיות אינן מזכות במענק עבודה מועדפת. ניתן לומר שכל העבודות הבלתי מקצועיות במפעלי ייצור ותעשיות לרבות בתי מלאכה, לדוגמא: עבודה בלתי מקצועית בתעשיות הבנייה, המזון והטקסטיל ובתעשיות אחרות.
מוסכי רכב, עובד מחסן במחסן הצמוד למוסך, בתי מלאכה לתיקון צמיגים (פנצ'ר) תקרים, ייצור רכיבי מחשב (בתחום האלקטרוניקה) במפעלי הייטק המוכרים כמפעלי תעשייה, תהליך ייצור חבילות תוכנה על גבי מדיות מגנטיות, ייצור תפאורות ושלטים, עבודה בבתי דפוס, כריכיות, מאפיות, בתי זיקוק, בתי מלאכה, הנחת קווי מים ותשתית בחברת מקורות, עבודה במתקני חברת חשמל הקשורים לייצור החשמל ולהפצתו.  
עבודות מקצועיות במתכת המזכות במענק: מסגרות, ריתוך, חרטות, כרסום, חשמלאות, נגרות, מכונאות, מכשירנות ומשחיזנות.
כמו כן יוכרו למענק עבודה מועדפת עבודות מקצועיות בענף ההלבשה: חייטות, תפירה, גזרנות, תפירת עור. 

לפני שמתחילים בעבודה מועדפת חשוב לדעת:

במידה והוצעה לכם עבודה מועדפת ואינכם בטוחים באם המשרה, או לחילופין המעסיק, מוכרת לקבלת המענק, אנו ממליצים ליצור איתנו קשר על מנת שנוכל לייעץ ולעזור. ניתן כמובן, ואפילו מומלץ, ליצור קשר עם המוסד לביטוח לאומי הקרוב למקום מגוריכם ולוודא באם העבודה מזכה במענק.

תנאי הזכאות לקבלת מענק עבודה מועדפת: 

המענק ישולם למי שעונה על שלושת התנאים האלה:1. העסקה בעבודה שהוכרה כעבודה נדרשת לעניין תשלום המענק.
2. מינימום תקופת עבודה (שישה חודשים או 4 חודשים בחקלאות).
3. זכאות לדמי אבטלה .

מענק עבודה מועדפת חלקי: 

למרות שהחוק מחייב לעבוד שישה חודשים על מנת לקבל את המענק, ייתכן ומי שעבד פחות מכך יהיה זכאי לקבלת המענק בתנאים מסוימים:1. לעבוד בעבודה המוכרת כעבודה נדרשת, שנקבעה כלא-מתאימה לכם מבחינת המקצוע או המרחק, לפחות 25 ימי עבודה רצופים בתוך 21 החודשים הראשונים מיום  שחרורכם, או 3 חודשים רצופים בין החודש ה-22 לחודש ה-24 מיום שחרורכם משירות חובה.2. זכאות לדמי אבטלה ( נדרש רק ממי שהתחיל לעבוד בעבודה מועדפת לאחר שחלפה שנה מהשחרור).

שיעורי מענק עבודה מועדפת:

סכום המענק המלא:
למי שהשלים תקופת עבודה המזכה במענק יקבל - 9,950 ש"ח (נכון לינואר 2022).מענק חלקי בחקלאות:
חיילים שעבדו בחקלאות 4 חודשים בלבד,  סך הכל 100 ימים, יקבלו מענק חלקי – 6,481 ש"ח (נכון לינואר 2020) .ניכוי מס הכנסה:
מענק עבודה מועדפת משולם ישירות לחשבון הבנק כסכום נטו ואין מנכים ממנו מס הכנסה. אולם, במס הכנסה סכום המענק ייחשב כהכנסה לכל דבר, ויילקח בחשבון יחד עם ההכנסות האחרות לצורך חישוב מס.
במידה ומי שקיבל את המענק והכנסתו בשנה שבה קיבל את המענק הגיעה לסף המס, עשוי לקבל הודעה ממס הכנסה לשלם מס על המענק, בבואו לערוך תיאום מס או בעת הגשת דו"ח שנתי. מידע נוסף על מס הכנסה לחיילים משוחררים ניתן לקבל באתר מס הכנסה.

אופן הגשת התביעה למענק עבודה מועדפת:

לשליחת קורות חיים באינטרנט לחצו כאן: שליחת טפסי עבודה מועדפת באינטרנט

לקבלת חוברת ההסבר של הביטוח הלאומי על מענק עבודה מועדפת ישירות למייל שלכם צרו איתנו קשר.

לתשומת לבכם: חשוב לציין כי יום עבודה נחשב למינימום 8 שעות עבודה יומיות.

להורדת טופס התביעה לקבלת מענק עבודה מועדפת ישירות למחשב לחץ כאן

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

מידע מקצועי

עבודות מועדפות

באתר מועדפת תמצאו מגוון  עבודות מועדפות  לחיילים וחיילות משוחררים.

טפסים קשורים

טלפונים חשובים

משרדי מועדפת פתוחים:

בימים א' עד ה'

בין השעות 09:00 - 17:00

מספר טלפון: 072-2222-590

צרו איתנו קשר. שלחו הודעת

מומלץ להירשם באתר מועדפת  www.muadefet.co.il/lp

עוד מאמרים בנושא

מלחמת חרבות ברזל - עדכונים לעבודות מועדפות

עבודה מועדפת בזמן מלחמה: מה זה ומה הזכויות? ישנן עבודות מסוימות הנחשבות "מועדפות" על ידי המדינה. עובדים במקצועות אלו זכאים…

מענק עבודה מועדפת - אופן הגשה

ניתן להגיש את המענק לעבודה מועדפת באמצעות אתר האינטרנט של הביטוח הלאומי בלינק כאן.

עבודה מועדפת - לא רק שכר מינימום

כיום ניתן לקבל מגוון הצעות עבודה במלונות, תחנות דלק, מפעלי תעשיה ועוד ולא בשכר מינימום.

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

*אין צורך להשאיר פרטים לגבי עוד עבודות, אפשר לשאול עליהן בשיחה.