שיחה טלפונית ראשונית- אין לכם מושג עד כמה היא משמעותית

רוב המעסיקים יקיימו ראיון טלפוני לפני שיזמינו אתכם/ן לראיון אישי. לראיון הטלפוני יש חשיבות רבה באם יתקדמו אתכם/ן לשלב הבא או לא!

לראיון טלפוני חשיבות עליונה

נניח לרגע שאתם/ן מקבלים/ות 10 שיחות טלפוניות ממעסיקים המעוניינים לזמן אתכם/ן לראיון אישי. כמובן שאין ביכולתכם/ן להגיע לכל הראיונות והנכם/ן מעוניינים/ות ליעל את התהליך. במקרים כאלה, תוכלו לראיין את המעסיק ולברר פרטים מאד משמעותיים שחשובים לכם/ן בעבודה, בטרם תגיעו לראיון. לדוגמא: אתם/ן מבקשים/ות לדעת באם העבודה מזכה במענק עבודה מועדפת? במידה והתשובה היא שלילית, חבל לבזבז זמן יקר וכסף ולהגיע לראיון אישי.

עכשיו תשימו את עצמכם/ן במקומו של המעסיק, אשר מקבל לידיו 250 קורות חיים. על המגייס להחליט במי לבחור לזמן לראיון עבודה. הרי גם למגייס חשוב לא לבזבז זמן יקר על מועמדים/ות לא רלוונטיים/ות. לכן, לפני שיזמינו אתכם/ן לראיון אישי, תקבלו שיחת טלפון אשר מטרתה "לראיין" אתכם/ן טלפונית. לשיחה זו יש להתייחס בחשיבות רבה, שכן היא תקבע באם תוזמנו לראיון אישי. לחיילים/ות משוחררים/ות אין קורות חיים בעלי נפח, ולכן חשיבות רבה יותר לשיחה המקדימה.

להלן מספר המלצות שלנו לראיון טלפוני:

היו זמינים/ות לקבל שיחה. באם אתם/ן שולחים/ות קורות חיים למשרה, היו זמינים/ות לקבל טלפון מהמעסיק. במידה והנכם/ן זמינים/ות בשעות ספציפיות בלבד, ציינו זאת בקורות החיים. באם מגייס יוצר קשר 3 פעמים והמועמד/ת אינו/ה עונה, קורות החיים של המועמד/ת יעברו לתחתית הרשימה, ובוודאי הבא/ה בתור יקבל את התפקיד.

קיבלתם/ן שיחה ממספר לא מזוהה? קחו בחשבון שזה יכול להיות המעסיק הבא שלכם. תענו בנימוס ותנו למראיין בצדו השני של הקו את מלוא תשומת הלב. היו מנומסים/ות ואדיבים/ות. לטון הדיבור שלכם/ן יש חשיבות רבה לתקשורת המועברת. עברו למקום שקט, עצרו את הנהיגה שלכם/ן ובעיקר תהיו קשובים/ות לשאלות.

תענו על שאלות ששואלים אתכם/ן. לא תמיד זה מובן למה שואלים, כי הרי זה מופיע בקורות החיים, אבל למראיין יש סיבות לכך. יש חשיבות רבה להתייחסות שלכם/ן, לדרך בה אתם/ן מבטאים/ות את עצמכם/ן, לסגון הדיבור שלכם/ן ואפילו למידת הסבלנות וסובלנות שלכם/ן.

במידה ותתבקשו להציג את עצמכם/ן, או לחילופין לספר על עצמכם/ן בקצרה, היו מסודרים/ות בחשיבה שלכם/ן. קחו נקודה בהיסטוריה שלכם/ן, קצרה ככל שתהיה, ותעברו בצורה מסודרת על רצף האירועים. בית ספר, צבא, לימודים, ניסיון ותחביבים.

שימו לב!

כל הנאמר לעיל נכון עוד יותר למשרות בהן דרושים/ות חיילים/ות משוחררים/ות. ן

כל הנאמר לעיל נכון עוד יותר למשרות בהן דרושים/ות חיילים/ות משוחררים/ות.

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

עבודות מועדפות

באתר מועדפת תמצאו מגוון  עבודות מועדפות  לחיילים וחיילות משוחררים.

טפסים קשורים

טלפונים חשובים

משרדי מועדפת פתוחים:

בימים א' עד ה'

בין השעות 09:00 - 17:00

מספר טלפון: 072-2222-590

צרו איתנו קשר. שלחו הודעת

מומלץ להירשם באתר מועדפת  www.muadefet.co.il/lp

עוד מאמרים בנושא

אורך קורות חיים לחייל משוחרר

מה האורך האידיאלי של קורות חיים ?  כל הפרטים שיעזרו לכם לעשות את הקורות חיים הטובים ביותר!

כל הטיפים החשובים לקראת ראיון עבודה

ראיון העבודה הוא כלי הבא לעזור בקבלת החלטה באם המועמד/ת מתאים/ה למשרה המבוקשת. יהיו לא מעט מקומות להם תגישו מועמדות,…

שפת גוף בראיון עבודה מכריעה גורלות

רבים לא יודעים זאת, אך 90% ממה שנאמר בשיחה לא קשור כלל וכלל למילים אלא לתקשורת הלא מילולית שמשדר האדם…

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

*אין צורך להשאיר פרטים לגבי עוד עבודות, אפשר לשאול עליהן בשיחה.