7 נקודות שכדאי לזכור בכתיבת קורות חיים

קורות חיים הם המפתח לראיון עבודה. גם אם השתחררתם וקורות החיים תופסים חצי עמוד חשוב להציג אותם למעסיק. מעסיקים כיום מקבלים עשרות פניות והסינון הראשוני נעשה על ידי קורות החיים.

קורות חיים לחיילים משוחררים

האנשים העובדים בחברות כוח אדם למשל, ואחראיים על מיון קורות החיים של המועמדים/ות, לא נוטים לבזבז את זמנם בקריאת כל קורות החיים שמגיעים, לכן קיבצנו עבורכם/ן 7 נקודות שכדאי לזכור כאשר כותבים קורות חיים:

בזמן שלוקח לכם לקרוא את הפסקה הזו, מגייס כוח אדם ממוצע עובר על קורות חיים של 6 מועמדים/ות בערך. איך ניתן להגדיל את הסיכויים שקורות החיים שלכם/ן יעברו לשלב הבא?

1.להמנע מהגשת בקשה למשרה שאינכם מתאימים לה.

טעות נפוצה היא, שציד משרות הוא עניין של מספרים – אם שולחים מספיק קורות חיים, בסופו של דבר מגיעים למשהו. למעשה, המגייסים שונאים לבזבז את הזמן על קורות חיים ממועמדים בלתי מתאימים. מורגן מילר, מגייס בכיר מסטאפמארק, נזכר במאבטח שהגיש בקשה לתפקיד מנהל סיכונים פיננסיים, וסקוט רגוסה מווינטר-וויימן נזכר בצלם האוויר שחיפש משרה כמומחה מס.

"מעבר על קורות חיים בלתי מתאימים מתסכל, פוגע ביעילות ומוסיף לעומס של העובדים", אומרת קתרין סוויפט, מנהלת חשבונות ב-KCSA סטרטג'יק קומיוניקיישנס ממסצ'וסטס. "הוא גם הופך את מציאת המועמד הנכון למאתגרת הרבה יותר". אז בפעם הבאה שאתם/ן שוקלים/ות להפציץ בקורות חיים את כל 60 המשרות עם המילה "פיננסים" שמצאתם/ן באתר דרושים/ות, תחסכו לעצמכם/ן (ולמגייסים) זמן  ותגישו את מועמדותכם/ן רק למשרות שאתם/ן עונים/ות על הדרישות שלהן. הדרישות לא קיימות סתם...

2. להמנע מהצהרת כוונות מתנשאת.

תכתבו הצהרת "יעדים" המפרטת כיצד הכישורים והניסיון שלכם/ן יסייעו לחברה שאליה אתם פונים, ולא להיפך. ותבהירו איזה סוג משרה אתם/ן מחפשים/ות.

3. להמנע משליחת קורות חיים אחידים לכל הצעת עבודה.

כדי לבלוט בים קורות החיים שהמגייסים מקבלים, אתם/ן חייבים/ות להתייחס בנפרד אל כל משרה ומשרה, ואפילו למחזר חלק מהשפה שמופיעה בתיאור המשרה. בקורות החיים שלכם/ן צריכה להיות נגיעה של הסלנג של התעשייה – מספיק כדי להוכיח שאתם/ן בעניינים, אבל לא בכמות כזו שתישמעו כמו רובוטים. "קורות החיים צריכים להתייחס לסוגיות ולאתגרים בתעשייה של כל חברה בנפרד, ולפרט כיצד שיפרתם/ן בעצמכם/ן את נאמנות הלקוחות, היעילות והרווחיות במשרות הקודמות", אומר היועץ ג'יי פורטה. בנוסף, כל פיסת מידע צריכה להיות רלוונטית.

"תחשבו טוב כיצד למנף כל פיסת מידע ליתרון בחיפוש עבודה", אומרת וונדי אנלו, יועצת ומאמנת קריירה מווירג'יניה. "לא צריך להופיע שום מידע שרירותי בקורות החיים שלכם, החל ממה שמופיע בתיאור התפקידים, דרך להחלטה אם ההשכלה או הניסיון התעסוקתי יופיעו קודם (בוגרים טריים עשויים להעדיף לציין את השכלתם קודם) ועד לאופן שבו אתם מעצבים את פרטי ההתקשרות עמכם".

4. להמנע מלגרום למגייסים בלבול.

מומחי מיקור רוצים לדעת – מייד – מה המועמד יכול להציע, והם לא יבזבזו את הזמן בחיטוט בהמלצות. "חי, צומח, דומם? רופא, עורך דין או צ'יף אינדיאני? זה מה שאני תוהה בכל פעם שאני פותח קורות חיים. אם לוקח לי יותר משבריר שנייה להבין, אני מתוסכלת", אומרת מארי או'גורמן, מגייסת ותיקה מברוקלין.

5. להמנע מלהסביר איך ניסיון העבר שלכם/ן בא לידי ביטוי בתפקיד חדש.

למרות שרצוי להתרחק ממשרות שאין לכם/ן כל ניסיון בהן,  בהחלט ניתן לחפש תחומים ותפקידים חדשים אם אתם/ן יכולים/ות לתעל את הניסיון שלכם/ן ביעילות. מורה לספרות בתיכון המחפש משרה חדשה, לדוגמה, יכול לציין ניסיון בניהול כוח אדם, יחסי אנוש, מעקב אחר נתונים, כתיבה והכשרה, אומר אנתוני פנסבין, כותב מומחה העובד עם מנהלים.

"הגדרות תפקיד הן סמנטיקה; מועמדים צריכים לקשר בקורות החיים שלהם בין המיומנויות והניסיון 'האמיתיים' שלהם לבין המשרה שהם פונים אליה", אומר פנסבין.

6. לצרף מכתב הקדמה לקורות החיים.

תמיד צריך ללוות את קורות החיים מכתב הקדמה – גם אם אתם/ן מעבירים/ות אותם לחבר הכי טוב שלכם/ן. הכוונה היא לא למכתב עצל בסגנון "אני _____ ואני מחפש/ת משרה בניו יורק; ראו את קורות החיים המצורפים". לינדזי אולסון, שותפה בפרדיגם סטאפינג במנהטן אומרת: "הייתי רוצה לדעת מדוע אתם יוצרים איתי קשר (משרה ספציפית, הפנייה וכו'). רקע קצר עליכם, וכמה נקודות מרכזיות בקריירה. חשוב לנסות ולבדל את עצמכם מהתחרות".

7. לתת דגש על תשומת לב לפרטים.

מחפשי משרות חסרי אחריות, לעתים רחוקות הופכים לעובדים מסורים. לכן אפילו על קורות חיים מבטיחים, יש לציית לחוקים ותיקים: בלי שגיאות דפוס, הקפדה על ארגון וסידור ובלי ייפוי הפרטים. סוזן וויטקומב, מחברת "קסם קורות החיים: סודותיה של כותבת קורות חיים מקצועית" (Trade Secrets of a Professional Resume Writer) אומרת שכמעט 80% ממנהלי משאבי אנוש אמרו כי היו דוחים מועמדים מתאימים מכל בחינה אחרת אם הם היו מפרים את החוקים האלה. היא מספרת על מעסיקה פוטנציאלית שחיפשה עוזר והחליטה שלא להעסיק מועמד כי בכל קורות החיים שקיבלה היו שגיאות דפוס. "עם יחס של 6 מועמדים לכל משרה בשוק העבודה הנוכחי, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לטעות בקורות החיים שלכם", אומרת וויטקומב.

שימו לב!

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן
© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

עבודות מועדפות

באתר מועדפת תמצאו מגוון  עבודות מועדפות  לחיילים וחיילות משוחררים.

טפסים קשורים

טלפונים חשובים

משרדי מועדפת פתוחים:

בימים א' עד ה'

בין השעות 09:00 - 17:00

מספר טלפון: 072-2222-590

צרו איתנו קשר. שלחו הודעת

מומלץ להירשם באתר מועדפת  www.muadefet.co.il/lp

עוד מאמרים בנושא

כתיבת קורות חיים - כי אין שני לרושם ראשוני!

רוצים/ות את כרטיס הביקור הטוב ביותר בעולם העבודה?

קורות חיים - קחו דוגמא

בגלל שאנחנו רוצים בהצלחתכם הכנו לך דוגמא לקורות חיים שתוכלו להשתמש בהם (:

מכתבי המלצה לחיילים משוחררים

מדוע חשוב שיהיו לכם מכתבי המלצה? כל הפרטים בכתבה המלאה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

*אין צורך להשאיר פרטים לגבי עוד עבודות, אפשר לשאול עליהן בשיחה.