גם לכם מותר לשאול

ראיון עבודה נחשב מעין מבחן למועמד/ת, על מנת לבדוק האם הוא/היא מתאים/ה למקום העבודה. אך למעשה, הראיון נועד לאפשר לשני הצדדים לבחון את העתיד המשותף.

ראיון עבודה הוא דו סיטרי

על כתפיו של המראיין, מוטלת האחריות לבחון האם המועמד/ת היושב/ת מולו מתאים/ה לבצע את המטלות הנדרשות ממנו/ה, בתנאים המוצעים והאם יישאר/תישאר בארגון וישתלב/תשתלב לאורך זמן. יחד עם זאת, אחריותו של המועמד/ת היא לבחון באם הארגון מתאים לו/ה, והאם כדאי להשקיע את הזמן על מנת לקדם את הקריירה האישית שלו/ה.

לכן, תהליך הראיון נועד לשני הצדדים ומותר גם לך, המרואיין/ת, לשאול שאלות. גם אם באתם/ן לתקופה של מענק עבודה מועדפת של שישה חודשים.

רוב המראיינים יציינו בתחילת הראיון, כי הם משאירים מספיק זמן בסוף הראיון האישי לשאלות. ולכן כדאי מאד להמתין לסוף הראיון על מנת לשאול שאלות, שכן יתכן כי המראיין יענה על כל השאלות הפתוחות מבלי שנשאלו. תהיו מוכנים/ות לקראת סוף הראיון ותכינו שאלות שהייתם/ן מבקשים/ות לדעת על הארגון, העבודה, אפשרויות הקידום. שימו לב לא להיות שקועים/ות רק בניסוח השאלות, אלא להקשיב למה שיש למראיין להגיד.

שאלו שאלות הנוגעות לעבודה שעליכם/ן לבצע במסגרת התפקיד, למשל: מספר משמרות שבועיות, שעות העבודה שעליכם לעבוד בה, תנאי השכר וכו'..

האם יש קריטריונים להצלחה? איך מודדים עובד/ת מצויין/ת בארגון ומה הקריטריונים? מי המנהל הישיר ומי הצוות? האם יש ארוחות מסודרות והיכן יש הסעות? אל תשאלו שאלות שבכל מקרה לא ישללו את ההשתלבות בארגון; זאת אומרת, שגם עם שווי המתנות לחגים הוא נמוך לא תסרבו להצעת עבודה.
השתדלו לא לשאול שאלות שהינן "ירייה ברגל", כלומר שאלות שחושפות בעיות שלכם/ן עם המשרה. כגון: "מה, עובדים גם לילות?", "ואם אין לי איך להגיע בלילה?", וכד'.

הישמרו לא להפוך את ראיון העבודה לחקירה. כלומר, שימרו על טון דיבור נעים ושפת גוף נינוחה. אל תטיחו במראיין שאלות נוקבות או מאשימות. תהיו סובלניים/ות וגלו סבלנות. באם שאלתם/ן שאלה, תנו לצד השני לענות מבלי לקטוע את התשובה. זכרו כי, בסיכומו של דבר, המראיין יקבע את כניסתכם/ן לארגון.

שימו לב!

מאמר זה חשוב במיוחד לחיילים/ות משוחררים/ות המתראיינים/ות לעבודה מסודרת בפעם הראשונה.

 

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן

©  כל הזכויות שמורות לטלנטס השמות בע"מ  - אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנ"ל בלא קבלת הסכמתם של המחברים בכתב ומראש.

עבודות מועדפות

באתר מועדפת תמצאו מגוון  עבודות מועדפות  לחיילים וחיילות משוחררים.

טפסים קשורים

טלפונים חשובים

משרדי מועדפת פתוחים:

בימים א' עד ה'

בין השעות 09:00 - 17:00

מספר טלפון: 072-2222-590

צרו איתנו קשר. שלחו הודעת

מומלץ להירשם באתר מועדפת  www.muadefet.co.il/lp

עוד מאמרים בנושא

אורך קורות חיים לחייל משוחרר

מה האורך האידיאלי של קורות חיים ?  כל הפרטים שיעזרו לכם לעשות את הקורות חיים הטובים ביותר!

שיחה טלפונית ראשונית- אין לכם מושג עד כמה היא משמעותית

רוב המעסיקים יקיימו ראיון טלפוני לפני שיזמינו אתכם/ן לראיון אישי. לראיון הטלפוני יש חשיבות רבה באם יתקדמו אתכם/ן לשלב הבא או…

כל הטיפים החשובים לקראת ראיון עבודה

ראיון העבודה הוא כלי הבא לעזור בקבלת החלטה באם המועמד/ת מתאים/ה למשרה המבוקשת. יהיו לא מעט מקומות להם תגישו מועמדות,…

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

*אין צורך להשאיר פרטים לגבי עוד עבודות, אפשר לשאול עליהן בשיחה.