היחידה להכוונת חיילים משוחררים

אז מהי הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים ואיך היא יכולה לעזור לך?

אז מהי היחידה להכוונת חיילים משוחררים?

תפקידה וייעודה המרכזי של היחידה, הוא לסייע לחיילים/ות משוחררים/ות להשתלב בחיים האזרחיים בצורה הטובה, היעילה והמהירה ביותר.

מהן המטרות של היחידה להכוונת חיילים משוחררים?

הדרכים לעשות זאת, הן רבות ומגוונות, אך חשוב להדגיש, כי היחידה רואה לנגד עיניה את המטרה העיקרית - להגיע לכמה שיותר חיילים/ות משוחררים/ות, ולסייע להם/ן בשלבים שונים של שחרורם/ן מצה"ל (גם לקראת השחרור וגם שנים לאחר השחרור). כיצד עושים זאת? בעיקר על ידי מתן מידע רב ומגוון בתחומים רבים הרלוונטיים לחיילים/ות משוחררים/ות - באמצעות פרסומים, הרצאות, ימי עיון, כנסים ועוד.

באילו תחומים פועלת היחידה?

על מנת להגיע לכמה שיותר חיילים/ות משוחררים/ות, פועלת היחידה במספר תחומים, בין היתר - סיוע בקליטה בשוק העבודה, סיוע ומתן מידע בכל הקשור ללימודים אקדמיים, קורסים בתחומים שונים, הכשרות מקצועיות, סיוע כספי למי שזכאי/ת לכך בנושאים מגוונים (בעיקר לימודים), מתן הנחות והטבות במגוון רחב של תחומים, וכן שיתופי פעולה עם גורמים רבים (צה"ל, משרד החינוך והתרבות, האגודה לקידום החינוך, שירות התעסוקה, המוסד לביטוח לאומי, רשויות מקומיות ועוד).

השכלה, תעסוקה וחיזוק הפריפריה

ניתן לומר, כי היחידה פועלת בעיקר בתחומי ההשכלה, התעסוקה וקידום הפריפריה. בתחום ההשכלה, פועלת היחידה באמצעות מתן מענקים של הקרן לקליטת חיילים משוחררים עבור מלגות לימודים ומלגות קיום (בהתאם לקריטריונים סוציו-אקונומיים). מענקים אלה מסייעים לחיילים/ות להשלים בגרויות ולהשתלב במכינות קדם אקדמיות. ישנם שיתופי פעולה נוספים, כגון: מתן מענקים ללימודים במכללות להכשרה טכנולוגית, מכינות שחף לבני מיעוטים בעלי השכלה תיכונית חלקית, תעודת גמר תיכון (תג"ת) - תוכנית המכוונת לחיילים/ות משוחררים/ות שנשרו מהלימודים התיכוניים, ומסייעת להם/ן להשלים 12 שנות לימוד ועוד. גם בתחום התעסוקה פועלת רבות היחידה להכוונת חיילים/ות משוחררים/ות, בין היתר באמצעות מיזמים ושיתופי פעולה עם החברות המובילות במשק, מועדון תעסוקה (שמטרתו להפגיש בין חיילים/ות משוחררים/ות למעסיקים פוטנציאליים) ועוד.
יש לציין, כי חלק גדול מהפעילויות של היחידה מכוון לסיוע לחיילים/ות משוחררים/ות מהפריפריה. היחידה גם מפעילה סדנאות הכנה לשחרור בישובים רבים בפריפריה. סדנאות אלה מקנות לאלפי חיילים/ות משוחררים/ות מדי שנה כלים להתמודדות עם היציאה לחיים האזרחיים.

היכן פועלת היחידה?

היחידה פועלת בארבע לשכות מחוזיות - תל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע. בלשכות אלו, נמצאים יועצים, שתפקידם הוא לסייע לחיילים/ות המשוחררים/ות בצעדיהם/ן הראשונים באזרחות. ניתן לקבל ייעוץ אישי בלשכות הללו (ללא צורך בקביעת תור) בכל הנושאים אותם פרטנו בכתבה זו ועוד.

לפרטים נוספים ולבירור על מגוון רחב של זכויות והטבות לחיילים/ות משוחררים/ות, ניתן להיכנס לאתר היחידה, בכתובת www.hachvana.mod.gov.il

לקבלת הצעת עבודה מועדפת לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות לנומד ניהול אתרי דרושים בע"מ "כל העבודות לחיילים משוחררים"

טפסים קשורים

טלפונים חשובים

לא נוספו טלפונים חשובים למאמר זה.

עוד מאמרים בנושא

מענק עבודה מועדפת - אופן הגשה

ניתן להגיש את המענק לעבודה מועדפת באמצעות אתר האינטרנט של הביטוח הלאומי בלינק כאן.

החשיבות של בחירת מקצוע מבוקש

סיימתם עכשיו צבא? אתם לקראת שחרור? מבולבלים ? , אפשר להבין אותך . זה לא באמת קל לבחור מה רוצים…

טיול אחריי צבא

זהו, סיימתם צבא , סיימתם עבודה מועדפת. זה הזמן שלכם לצאת לטייל ולחקור את העולם!

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

*אין צורך להשאיר פרטים לגבי עוד עבודות, אפשר לשאול עליהן בשיחה.